Vstop v prostore zdravstvenega doma in zdravstvenih postaj je omejen. Dovoljen je le NAROČENIM pacientom.

Namen ukrepov je omejiti nevarnost morebitne okužbe. Za vse morebitne nevšečnosti se vam opravičujemo in se vam zahvaljujemo za vaše razumevanje.

Dokler ne prispe ekipa NMP

DOKLER NE PRISPE EKIPA NMP:

• izpolnite navodila, ki vam jih je dal zdravstveni delavec,
  • pacientu nudite prvo pomoč v okviru svojega znanja in sposobnosti,
  • ne premikajte pacienta, če ni v nevarnosti,
  • če je nezavesten, ga namestite v položaj za nezavestnega,
  • če ne diha oz. ne diha normalno, začnite s temeljnimi postopki oživljanja (30 masaž : 2 vpiha) in pošljite nekoga po AED, če je v bližini (zloženka TPO in AED),
  • če je pacient pri zavesti, ga pomirite,
  • ne dajajte mu hrane in pijače,
  • pacienta namestite, da mu bo udobno in toplo,
  • pripravite pacientovo zdravstveno kartico, zdravstveno dokumentacijo in zdravila, ki jih jemlje,
  • če je mogoče, pošljite nekoga na cesto, da pričaka reševalno vozilo,
  • če je zunaj tema, prižgite luč pred hišo ali na balkonu,
  • omogočite prost dostop do pacienta (umaknite vozila pred hišo, v hiši pa pohištvo in rastline),
  • zaprite hišne ljubljenčke (pse, mačke,…).