Zdravstveni dom Ajdovščina
Fax: 05 36-93-150

Arhiv obvestil

Spoštovani.

Obveščamo vas, da bosta predavanji Skrb za zdrave zobe (ga. Damjana Marc, dip.m.s) in Razvoj otroka v prvem letu življenja (ga.Katja Šoštarič-Likar, dr. med.,spec.ped.) , ki naj bi potekali v četrtek, 27.09.2018 ob 18.00 prestavljeni na četrtek, 20.09.2018 . Predavanji bosta potekali v zdravstveno vzgojni učilnici (I. nadstropje) ob 18.00.

Hvala za razumevanje.

30. avg. 2018

Spoštovani!

Obveščamo vas, da bo z 3.9.2018 pričela z delom zobna ambulanta za otroke in mladino, nosilka dejavnosti Greti Tomašević, dr.dent.med.  Ambulanta bo delovala na lokaciji OŠ Danila Lokarja Cesta 5.maja 15.

Urnik in kontaktna številka ter e-mail bosta objavljena na spletnih straneh Zdravstvenega doma Ajdovščina v ponedeljek 3.9.2018

Vabim vaju na tečaj

Prvi posredovalci

09. jul. 2018

Življenje je dragoceno, saj je eno samo. Ob nenadni hudi bolezni ali poškodbi, je čas ključnega pomena. Ob zastoju srca se vsako minuto možnost preživetja zmanjša za 10%. Če takemu človeku ne pomagamo , bo v 10 minutah mrtev. Ker vemo, da od klica na številko 112 pa do prihoda reševalcev v mestnem okolju preteče vsaj 10 minut, je možnost preživetja take osebe odvisna od ustreznih ukrepov takoj po zastoju srca. To je tudi razlog, da se zadnja leta po celi državi namešča avtomatske defibrilatorje (AED).

V Centru za krepitev zdravja (CKZ) izvajamo preventivne zdravstveno vzgojne delavnice za odrasle. Namenjene so vsem, ki želite izvedeti več o zdravem načinu življenja in o dejavnikih, ki lahko škodljivo vplivajo na vaše zdravje ali poslabšajo že obstoječe bolezni.               Nadaljuj z branjem >>

Tudi letos smo uspešno zaključili Tekmovanje za čiste zobe ob zdravi prehrani v šolah v občinah Ajdovščina in Vipava. V to akcijo je vključenih 1600 učencev od prvega do šestega razreda. Sodelujejo tudi varovanci CIRIUS Vipava, oddelek NIS na OŠ Danila Lokarja Ajdovščina. V prilagojeno tekmovanje so vključeni tudi varovanci VDC Ajdovščina in Vipava. Tisti, ki so imeli ob vsaki nenapovedani kontroli vedno čiste zobe so ob zaključku akcije prejeli majhno praktično nagrado.

Dan zdravja v Vipavi

21. jun. 2018

Dan zdravja v Vipavi

Za otroke iz vrtcev in osnovnih šol iz občine Vipava smo v četrtek, 7. junija 2018 v dopoldanskih urah pripravili program z različnimi vsebinami. Otroci so si ogledali reševalno vozilo ter se seznanili s temeljnimi postopki