Če ste prehlajeni, vas boli žrelo, kašljate, imate povišano telesno temperaturo, OSTANITE DOMA in ne hodite v zdravstveni dom nenapovedano, temveč POKLIČITE v ambulanto svojega osebnega/nadomestnega zdravnika, kjer boste prejeli vsa nadaljnja navodila.

Arhiv obvestil

CEPLJENJE PROTI KLOPNEMU MENINGOENCEFALITISU (KME)

• 03.06.2020
  • Cepljenje priporočamo vsem, ki se veliko zadržujete v gozdu in naravi nasploh. Primerno je tudi za otroke od 1. leta starosti dalje. Pred cepljenjem je potreben pregled pri osebnem zdravniku.

Cepite se lahko v naši službi nujne medicinske pomoči, otroci pa pri otroškem in šolskem dispanzerju.

Cena cepiva z aplikacijo za odrasle znaša 22 EUR.

Cena cepiva (FSME) z aplikacijo za otroke znaša 28 EUR.

Cena cepiva (ENCEPUR) z aplikacijo za otroke znaša 22 EUR.

Obvestilo - ZP Vipava

• 29.05.2020
  • Spoštovani,

obveščamo vas, da od tega tedna ponovno delujejo ambulante in službe v Zdravstveni postaji Vipava.

Na preglede sprejemamo samo naročene paciente. V skladu z navodili jih en dan pred pregledom pokličemo po telefonu in preverimo ali imajo morebitne simptome okužbe COVID 19, na dan pregleda pa jim na vhodu v prostore postaje izmerimo temperaturo in ponovno s par vprašanji preverimo morebitne simptome.

Hvala za vaše razumevanje.

• 22.05.2020
  • Obveščamo vas, da so v Zdravstvenem domu Ajdovščina z delovanjem pričele vse dejavnosti.

• 20.05.2020
  • Obveščamo vas, da so z delom ponovno pričele zobozdravstvene ambulante.

Zaradi daljšega obdobja nedelovanja zobozdravstvene in ortodontske dejavnosti, so vsi termini obravnav, ki so bili določeni od 16.3.2020 dalje, razveljavljeni.

O novih terminih vas bomo obvestili.

Vsem pacientom Zdravstvenega doma Ajdovščina

• 07.05.2020
  • V času od razglasitve epidemije bolezni COVID 19, to je od 12. marca 2020, je zaradi razporeditve prostorov Zdravstvenega doma Ajdovščina delovanje organizirano na način, ki omogoča maksimalno varno gibanje in obravnavo pacientov. V ta namen je vstop v zdravstveni dom mogoč le na glavnem vhodu, kjer zdravstveni delavec izvaja t. i. triažo, kar pomeni, da vsakemu pacientu izmeri telesno temperaturo in preveri morebitne znake okužbe ter ga na podlagi teh informacij napoti v nadaljnjo obravnavo.

Zahvala

• 23.04.2020
  • Včeraj so naš zdravstveni dom, kot znak podpore zdravstvenim delavcem, ki v teh dneh skrbijo za zajezitev koronavirusa, z dobrotami pogostili iz turistične kmetije Arkade Cigoj iz Črnič.

Za pogostitev se jim iskreno zahvaljujemo.

KAKO SE OBNAŠATI, ČE STE ZBOLELI IN VAM JE ZDRAVNIK DODELIL BOLNIŠKI STALEŽ?

• 26.03.2020
  • Pri večini bolnikov s COVID-19 bolezen poteka blago in brez zapletov.

Do konca pojavljanja bolezenskih težav in najmanj 14 dni po pojavu prvih bolezenskih znakov morate ostati v osamitvi (izolaciji) v domačem okolju. V primeru poslabšanja bolezni (na primer poslabšanje kašlja z gnojnim izpljunkom ali težko dihanje), se po telefonu posvetujte z zdravnikom na telefonski številki 051 656 831. Če ta ni dosegljiv, pokličite najbližjo dežurno ambulanto ali nujno medicinsko pomoč na telefonsko številko 112, kjer boste prejeli nadaljnja navodila.

KAJ V RESNICI POMENI 'OSTANI DOMA'?

• 26.03.2020
  • 1. Ostajajte v svojem domu, nimate stikov z ljudmi izven svojega doma, ne hodite na obiske, ne sprejemate obiskov, ni skupnih druženj in poskrbite za samoizolacijo v največji možni meri.
    2. Doma večkrat prezračite prostore.
    3. Poskrbite za redno pitje tekočine, saj to preprečuje izsuševanje sluznice.
    4. Poskrbite za večkratno temeljito umivanje rok z vročo vodo in milom!
    5. Z roko se ne dotikate sluznice oči, nosu in ust!
    6. Opozarjajte druge, da se z roko ne dotikajo sluznice oči, nosa in ust!

Pages