Epidemijo bom pomagal obvladati le s svojim odgovornim ravnanjem

• 29.12.2020

osnovna pravila za preprečevanje širjenja okužb so zelo preprosta:

- ohranjajte medsebojno razdaljo,

- skrbite za higieno rok in kašlja,

- ne dotikajte se obraza z nečistimi rokami,

- nosite zaščitno masko v zaprtih prostorih in povsod tam, kjer ni možno zagotoviti medsebojne razdalje.

V teh dneh bi temu dodali še prošnjo / poziv, da letošnje praznike preživite v "mehurčkih" svojih družin in da se izogibate vsakršnim druženjem. Namesto druženj si čez dan privoščite družinski sprehod (živimo v dveh občinah, kjer je nešteto možnosti za sprehode), zvečer pa preberite kakšno lepo knjigo, poglejte kakšno lepo oddajo ali film, odigrajte družabno družinsko igro ali pa imejte sproščen družinski pogovor.

Če se okužite, bodite odgovorni in o tem obvestite vse tiste, ki so bili z vami v zadnjih treh dneh v tesnem stiku. Tako boste naredili pomemben korak, da se virus no bo mogel širiti naprej.

Hvala, ker razumete izredno zahtevno situacijo in se zavedate, da je pomembno odgovorno ravnanje vsakega posameznika.