doZdravnika – varna in enostavna e-komunikacija z osebnim zdravnikom

Spletna rešitev doZdravnika je nov način varne in enostavne komunikacije pacienta z osebnim zdravnikov.

Če pri registraciji, verifikaciji in uporabi spletne rešitve doZdravnika potrebujete pomoč:

- pošljite elektronsko sporočilo na e-naslov podpora (pri) dozdravnika (pika) si ali

- pokličite na telefonsko številko 04/ 600 76 00.

OPOZORILO - OBVEZNA UPORABA ZAŠČITNE MASKE

Za obisk pri osebnem zdravniku se je potrebno predhodno naročiti.

V prostorih ZD Ajdovščina je obvezna uporaba zaščitne maske.

CEPLJENJE PROTI COVID-19

• 14.09.2022
  • 15.9.2022

Obveščamo vas, da smo s torkom, 20.09.2022, začeli izvajati cepljenje z novim cepivom proti Covid-19 (Cepivo Comirnaty Original/Omicron BA.1 Pfizer/BioNTech).

Novo cepivo zagotavlja boljši odziv protiteles oziroma višjo raven protiteles, ki nevtralizirajo različico omikron in njene podrazličice. Cepivo je registrirano za uporabo pri osebah, starih 12 let in več, ki so že prejele vsaj osnovno cepljenje, od zadnjega cepljenja pa je minilo vsaj tri mesece.

Novo cepivo je tore registrirano le za poživitvene odmerke in ne za osnovno cepljenje.

Izdaja digitalnega potrdila o cepljenju z novim cepivom (potrdilo: EU DCP za Comirnaty Original/Omicron BA.1) TRENUTNO NI MOGOČA. Razlog je v tem, da tako kot vse ostale države tudi Slovenija čaka na odločitev EU komisije glede označevanja. Vsi pacienti, ki so s tem cepivom cepljeni, bodo po odločitvi komisije zagotovo lahko naknadno pridobili EU DCP.

Za cepljenje se je potrebno naročiti, in sicer od ponedeljka do petka od 8.00 do 10.00 in od 17.00 do 19.00, na telefonsko številko 05/ 36 93 000.

Na zalogi imamo cepivo Pfizer BioNTech Comirnaty in Comirnaty Original/Omicron BA.1 Pfizer/BioNTech. V kolikor želite cepljenje s katerim od ostalih cepiv, bo cepivo naročeno naknadno.

Za cepljenje preko patronažne službe se pacienti dogovorite pri osebnem zdravniku.

Cepljenje otrok do 16. leta se izvaja v Šolskem dispanzerju, po predhodnem naročilu.

S seboj prinesite kartico zdravstvenega zavarovanja in osebni dokument.

Ekipa Zdravstvenega doma Ajdovščina