Vstop v prostore zdravstvenega doma in zdravstvenih postaj je omejen. Dovoljen je le NAROČENIM pacientom.

Namen ukrepov je omejiti nevarnost morebitne okužbe. Za vse morebitne nevšečnosti se vam opravičujemo in se vam zahvaljujemo za vaše razumevanje.

TESTIRANJE S HITRIMI ANTIGENSKIMI TESTI (HAGT) V ZDRAVSTVENEM DOMU AJDOVŠČINA

• 25.03.2022

testiranje za COVID-19 se izvaja v COVID vstopni točki ob Zdravstvenem domu Ajdovščina.

V sredo, 27.4.2022 v ZD Ajdovščina ne bomo izvajali hitrega testiranja.

Izvaja se testiranje s hitrimi antigenskimi testi (HAGT), pri čemer izvajamo izključno nosno-žrelni bris. PCR test se izvaja izključno po naročilu izbranega osebnega zdravnika. Samoplačniškega testiranja na PCR ne izvajamo.

Urnik:

Od ponedeljka do sobote:

TESTIRANJE ZA NENAROČENE OSEBE :

• od 7.00 do 8.00, HAGT: samoplačniki in drugi nenaročeni, ki pridejo na odvzem brisa 7. do 10. dan po pozitivnem PCR ali HAGT ter osebe s pozitivnim testom samotestiranja

TESTIRANJE ZA NAROČENE OSEBE:

• od 8.30 do 10.00: izključno osebe, naročene s strani osebnega izbranega zdravnika
    • od 9.45 do 10.00: PCR odvzemi za osebe napotene z naročilom osebnega izbranega zdravnika.

Brezplačni HAGT test lahko opravite, če:

• imate s seboj ploščico s pozitivnim testom samotestiranja ( naročanje ni potrebno)
    • 7. do 10. dan po pozitivnem PCR ali HAGT. S seboj morate imeti izpis iz aplikacije zVem ali sms z obvestilom o pozitivnem testu (naročanje ni potrebno),
    • Naročene osebe s strani osebnega izbranega zdravnika, v primeru, da imate znake okužbe ali za prekinitev izolacije.

Cena samoplačniškega HAGT je 7,00 EUR in se na testirnem mestu poravna z bančno kartico. Z gotovino ne poslujemo. S seboj je potrebno imeti zdravstveno kartico in osebni dokument.

Za dodatne informacije in pomoč smo dosegljivi od ponedeljka do sobote od 7.00 do 10.00, na tel št: 041 422 989.

Hvala za razumevanje.

Ekipa ZD Ajdovščina