Zaključek 28. tekmovanja učencev za čiste zobe ob zdravi prehrani s prireditvijo zdravje v pesmi

• 01.06.2011
  • Tekmovanje učencev vseh osnovnih šol in CIRIUSA Vipava na področju občin Ajdovščina in Vipava se vsako leto v maju zaključi s prireditvijo ali nagradnim izletom.

Letošnji zaključek 28. tekmovanja za čiste zobe ob zdravi prehrani je bil še posebno slovesen. Na prireditvi z naslovom ZDRAVJE V PESMI, smo se poklonili zdravju, čestitali zmagovalnim razredom, se naužili lepih besed, čudovite glasbe in petja otrok. Zdravstveni dom Ajdovščina je kot nosilec in organizator te prireditve predstavil programe za krepitev zdravja ter uspešno delovanje na področju zobozdravstvene vzgoje in preventive. V pozdravnem nagovoru je direktorica Boža Ferfolja še posebej izpostavila tesno povezanost ter odlično sodelovanje zdravstvenega doma z osnovnimi šolami in vrtci obeh občin, kar pripomore k promociji zdravja in vzgoji otrok za zdrave zobe in lep nasmeh.

Na prireditvi so nastopili zbori iz vseh osnovnih šol občine Ajdovščina in Vipava, folklorna skupina iz Osnovne šole Šturje, skupina otrok z harmonikami in kontrabasom iz Osnovne šole Col in Instrumentana skupina iz CIRIUS-a Vipava. Na popoldanski prireditvi pa se je nastopajočim pridružil tudi zbor iz otroškega vrtca Vipava.

Na vrhuncu prireditve so vsi otroci skupaj s pevko Damjano Golavšek zapeli premierno pesem, ki ji lahko rečemo himna zdravju. Pesem je napisala Jožica Randl-Marc in jo poimenovala Na zdravje zdravju. Uglasbil jo je Čarli Novak.

Nastopajoče sta povezovala Rebeka Ukmar in Matija Šen, učenca Osnovne šole Šturje, kjer je prireditev potekala. Krasno sceno z mavrico in rožami pa sta postavili vzgojiteljica Suzana Gorup in Silva Karim. Logotip prireditve je narisala Špelca Pelicon, učenka 1.razreda Osnovne šole Šturje, oblikoval pa ga je Stane Randl.

Prireditev je bila posneta v živo in težko že pričakujemo zgoščenko, ki jo pripravlja Jure Ferjančič, prejeli pa jo bodo vsi učenci, ki so imeli ob vsaki kontroli čiste zobe.

Zdravstveni dom Ajdovščina se zahvaljuje vsem, ki so kakor koli prispevali svoj košček v mozaiku doganja. Zahvaljujemo se vsem donatorejm: Primorje d.d., Nova KBM, Zasebna zobozdravstvena ambulanta dr. Čolovi? Dušanka, Lekarna Sonček ter občinam Ajdovščina in Vipava. Zahvala tudi sponzorjem: Mlinotest d.d., Fructal d.d., Mercator d.d., Agroind Vipava 1894 d.d., Incom d.o.o. in gostilni Amon, ki so omogočili odlično pogostitev in degustacijo s svojimi izdelki in hrano.

Ta prireditev bo ostala vsem nam še dolgo v srcu in nam tako zelo krepila naše zdravje.
    Na zdravje zdravju!

Pripravila: Damjana Marc, dipl.m.s.

NA ZDRAVJE ZDRAVJU

V KOŠ STRESIMO VITAMINE,
    KI SE V SADJU JIH DOBI,
    PA MINERALE…IN ŠE VLAKNINE,