Zdrav in reden zajtrk 2011

Zobozdravstvena vzgoja in preventiva

RADI JEMO – TEKMOVANJE ZA ZDRAV IN REDEN ZAJTRK
    V ŠOLSKEM LETU 2010/2011

Tudi v letošnjem šolskem letu smo povabili učitelje in učence tretjih razredov ter njihove starše k sodelovanju k Tekmovanju za zdrav in reden zajtrk. Namen tega tekmovanja je, da otroke naučimo redno in zdravo zajtrkovati ter spodbujati njihovo odgovornost za lastno zdravje in njihovo samostojnost.

Sodelovale so vse šole v občini Ajdovščina in Vipava - 155 učencev. V uvodni predstavitvi smo sodelujočim svetovali, kako naj oblikujejo čim bolj zdrav zajtrk in jim dali navodila za pisanje dnevnika zdravega  zajtrka. Otroci so pod okriljem staršev in z vspodbudo učiteljic pisali dnevnik en mesec. V Zdravstvenem domu Ajdovščina smo dnevnike pregledali, ter tiste, ki najbolj zdravo zajtrkujejo tudi nagradili. Nastali so krasni dnevniki, zgodbice in pesmice o zajtrku ter tudi čudoviti plakati.

Vsak sodelujoči je prijel priznanje za sodelovanje, tisti najboljši pa majice z logotipom Od zajtrka do zajtrka, ki ga je za Zdravstveni dom Ajdovščina oblikoval Mlinotest.d.d.Tisk majic je sponzoriral Incom d.o.o. Zahvala Mlinotestu d.d., ki se skupaj z nami trudi na področju zdravega prehranjevanja in Incomu do.o.o., ki je z lepimi majicami zelo razveselil tiste najbolj pridne otroke.
    Čestitamo vsem sodelujočim in upamo, da bodo redno in zdravo zajtrkovali še naprej.

Zdrav zajtrk

Zopet zbudil se je dan nasmejan.
    na mizi je zajtrk kot iz sanj,
    pomagal bo zrasti mi,
    zdravje mi dal,
    pomagal mi lažje učiti se,
    moč mi bo dal.

Kdo tega ne ve,
    da zajtrk zdrav ,
    začetek je dneva,
    ki se za šolarja bo krasno končal.

Avtorica pesmi: Sara Flandija, učenka 3.razreda OŠ Draga Bajca Vipava-podružnica Podnanos

Najlepši dnevniki

Plakat je izelek učencev 3.A OŠ Draga Bajca Vipava pod mentorstvom ga. Nadje Kompara.

Učenci 3. razreda OŠ Dobravlje- Podružnica Vipavski Križ in njihova učiteljica Dragica Vodopivec.

Pripravila: Damjana Marc, dipl.m.s.