OPOZORILO

Za obisk pri osebnem zdravniku se je potrebno predhodno naročiti.

ZDRAVSTVENI DOM AJDOVŠČINA PRIDOBIL PRENOSNI ULTRAZVOČNI APARAT ZA UPORABO V NUJNI MEDICINSKI POMOČI

• 05.11.2015
  • Dne 4.11.2015 je Zdravstveni dom Ajdovščina prevzel nov ultrazvočni aparat za uporabo v nujni medicinski pomoči. Aparat je dodana vrednost pri obravnavi kritično bolnega ali poškodovanega pacienta, tako v ambulanti nujne medicinske pomoči, kot tudi na terenu. Omogoča diagnostiko in posledično terapijo nekaterih življenje ogrožujočih stanj oz. zapletov.

Večji del sredstev za nabavo aparata je prispevala država, saj je Ministrstvo za zdravje letos poleti izvedlo razpis za sofinanciranje nabave UZ aparatov za urgenco. Preostanek sredstev Občina Ajdovščina, ki je razpis zelo uspešno izpeljala, občina Vipava in Zdravstveni dom Ajdovščina.

Zaposleni v ZD Ajdovščina smo pridobitve zelo veseli.