Teden zdravja v Vipavi

• 22.06.2017
  • Občina Vipava in Zdravstveni dom Ajdovščina sta od torka, 13. junija do četrtka, 15. Junija 2017 organizirala Teden zdravja za občanke in občane občine Vipava.

Torek, 13.6. smo posvetili gibanju. Za udeležence smo pripravili Test hoje na 2km. Udeležilo se ga je 35 oseb.

Sreda je bila namenjena duševnemu zdravju. Jutro smo začeli z delavnico Tehnike sproščanja, ki jo sicer izvajamo tudi vsak zadnji četrtek v mesecu v Zdravstvenem domu Ajdovščina. Po delavnici smo občanom omogočili pogovor z usposobljenim terapevtom za pomoč v stiski.

Dan zdravja je v četrtek, 15. 6. obiskalo 76 oseb, 53 žensk in 23  moških.

Udeleženci so si lahko izmerili krvni tlak, krvni sladkor, holesterol, preverili sestavo telesne mase, opravili EKG in se pogovorili z zdravnico.

Meritve in svetovanja smo izvajali strokovni delavci iz ZD Ajdovščina in Zdravstvene postaje Vipava.

Na prireditvi smo gostili predstavnike programov Svit, Dora in Zora.