TESTIRANJA S HITRIMI ANTIGENSKIMI TESTI (HAT) OD 5. 7. DO 9. 7. 2021

• 01.07.2021

OPOZORILO!!!!

Ker lahko zaradi določenih objektivnih okoliščin pride do potrebe po spremembi urnika (podaljšanje, skrajšanje, zamik, dodaten termin), predlagamo da spremljate objave na spletni strani.

1.) PONEDELJEK, 5. 7. 2021, od 8.00 do 9.00, MLADINSKI CENTER AJDOVŠČINA, Cesta IV. Prekomorske 61A, 5270 Ajdovščina (PALE)

SPLOŠNA POPULACIJA - OBČANI OBČIN AJDOVŠČINA IN VIPAVA

2.) TOREK, 6. 7. 2021, od 13.30 do 15.00, MLADINSKI CENTER AJDOVŠČINA, Cesta IV. Prekomorske 61A, 5270 Ajdovščina (PALE)

3.) SREDA, 7. 7. 2021 - NI TESTIRANJA

4.) ČETRTEK, 8. 7. 2021 - NI TESTIRANJA

5.) PETEK, 9. 7. 2021od 8.00 do 10.00,  MLADINSKI CENTER AJDOVŠČINA, Cesta IV. Prekomorske 61A, 5270 Ajdovščina (PALE)

SPLOŠNA POPULACIJA - OBČANI OBČIN AJDOVŠČINA IN VIPAVA

Testiranje s HAT je namenjeno tistim, ki veste ali domnevate, da ste bili v zadnjih dneh v rizičnem kontaktu z okuženo osebo. Pogoj za udeležbo na testiranju je, da ste zdravi, brez znakov akutne okužbe dihal ali prebavil. V primeru bolezenskih znakov pokličite ambulanto svojega izbranega ali dežurnega zdravnika.

Na testiranje se ni potrebno posebej naročiti. S seboj morate imeti osebni dokument in kartico zdravstvenega zavarovanja, za potrebe obveščanja o rezultatu testa pa bomo potrebovali tudi številko vašega mobilnega telefona.

Pri čakanju na odvzem brisa ves čas vzdržujte medosebno razdaljo vsaj 2 metra in nosite masko.

O rezultatu testiranja boste obveščeni še isti dan z SMS.

Če bo test pozitiven, se nemudoma izolirajte in obvestite svojega izbranega zdravnika.

Negativni rezultat testa naj vam ne da občutka lažne varnosti, saj ste lahko že čez dve uri pozitivni. Še naprej upoštevajte vsa priporočila za preprečevanje širjenja okužbe.

Hvala, ker upoštevate ukrepe ter ste odgovorni do sebe in drugih

Zdravstveni dom Ajdovščina