Spoštovani!

Cepljenje proti COVID 19 za občane občin Ajdovščina in Vipava poteka v ZD Ajdovščina. Sistem naročanja na cepljenje je omogočen s pomočjo spletnih obrazcev in po telefonu.

Pri naročanju (kdaj kdo pride na vrsto) upoštevamo prednostne kriterije za cepljenje, ki jih je določilo Ministrstvo za zdravje.

Občani, ki se bodo prijavili s spletnim obrazcem, bodo pravočasno obveščeni o datumu cepljenja s SMS sporočilom vsaj dva dni prej.

Da bomo lahko zagotovili čim bolj tekoč sprejem in obravnavo prijav na cepljenje proti COVID-19 paciente vljudno naprošamo, da prijave oddate preko spletnega obrazca.

Mag. Egon Stopar
dir. ZD Ajdovščina

NAROČANJE NA CEPLJENJE Covid-19 - ZDRAVSTVENI DOM Ajdovščina:

• pokličite telefonsko številko 051 656 831, ob delavnikih, med 8. in 17. uro – ob prijavi nam boste morali sporočiti svoje ime in priimek, številko kartice zdravstvenega zavarovanja, številko mobilnega telefona za obveščanje, priimek osebnega zdravnika
  • pošljite prijavo na e-naslov cepljenje (pri) zd-ajdovscina (pika) si  v sporočilo napišite »Prijavljam se za cepljenje proti koronavirusu – ime in priimek, številka kartice zdravstvenega zavarovanja, številka mobilnega telefona za obveščanje, priimek osebnega zdravnika«
  • prijava z uporabo spletne rešitve doZdravnika (PRIPOROČAMO enostavno, varno)

OPOMBA: Paciente, ki že uporabljate spletno rešitev doZdravnika.si obveščamo, da je ta povezava namenjena izključno za naročanje na cepljenje proti COVID-19.

Termin cepljenja vam bomo sporočili z SMS, predvidoma tri dni prej. V primeru, da se cepljenja ne boste mogli udeležiti, vas prosimo, da to pravočasno sporočite na telefonsko številko 051 656 831.

Prosimo vas, da redno spremljate obvestila na spletnih straneh in da z vprašanji o cepljenjih ne obremenjujete zdravstvenih delavcev v ambulantah.

Hvala za vaše razumevanje in sodelovanje. Ostanite zdravi!

TESTIRANJA S HITRIMI TESTI - NOVOST IN URNIK

• 11.03.2021

Testiranje delovnih migrantov v petek, 12. 3. 2021 - dodana LOKACIJA in spremenjena URA testiranja

Delovni migranti morate za prijavo na testiranje, ki je planirano v petek, 12. 3. 2021, med 17.00 in 18.30, poklicati na telefonsko številko 051 656 831, najkasneje do petka, 12.3.2021, do 13.00.

Lokacija testiranja: Zdravstveni dom Ajdovščina, pred službo nujne medicinske pomoči.

TESTIRALI BOMO TISTE, KI STE SE PRIJAVILI DO 13. URE. NA TESTIRANJE PRIDITE OB 18.30.

Testiranja od 15. 3. 2021 do 19. 3. 2021

1.) PONEDELJEK , 15. 3. 2021, MLADINSKI CENTER AJDOVŠČINA, Cesta IV. Prekomorske 61A, 5270 Ajdovščina (PALE)

od 6.30 do 10.00: GOSPODARSTVO (obrtniki, trgovci) V OBČINAH AJDOVŠČINA IN VIPAVA: predstavnik podjetja mora za rezervacijo želenega števila   terminov za testiranje, poklicati na telefonsko številko 051 656 831, ob delavnikih, med 8.00 in 17.00; testiranec mora imeti s seboj ustrezno dokazilo o zaposlitvi v podjetju

od 10.30 do 12.30: SPLOŠNA POPULACIJA - OBČANI OBČIN AJDOVŠČINA IN VIPAVA

2.) TOREK, 16. 3. 2021, od 16.45 do 18.30, KULTURNI DOM VIPAVA, Glavni trg 15, 5271  VIPAVA

SPLOŠNA POPULACIJA - OBČANI OBČIN AJDOVŠČINA IN VIPAVA

3.) SREDA, 17. 3. 2021, od 17.30 do 19.00, KULTURNI DOM VIPAVA, Glavni trg 15, 5271  VIPAVA

SPLOŠNA POPULACIJA - OBČANI OBČIN AJDOVŠČINA IN VIPAVA

4.) ČETRTEK, 18. 3. 2021, MLADINSKI CENTER AJDOVŠČINA, Cesta IV. Prekomorske 61A, 5270 Ajdovščina (PALE)

od 6.30 do 10.00: GOSPODARSTVO (obrtniki, trgovci) V OBČINAH AJDOVŠČINA IN VIPAVApredstavnik podjetja mora za rezervacijo želenega števila   terminov za testiranje, poklicati na telefonsko številko 051 656 831, ob delavnikih, med 8.00 in 17.00; testiranec mora imeti s seboj ustrezno dokazilo o zaposlitvi v podjetju

od 10.30 do 12.30: SPLOŠNA POPULACIJA - OBČANI OBČIN AJDOVŠČINA IN VIPAVA

5.) PETEK, 19. 3. 2021, od 6.30 do 12.00, MLADINSKI CENTER AJDOVŠČINA, Cesta IV. Prekomorske 61A, 5270 Ajdovščina (PALE)

SPLOŠNA POPULACIJA - OBČANI OBČIN AJDOVŠČINA IN VIPAVA

Testiranje s HAGT je namenjeno tistim, ki veste ali domnevate, da ste bili v zadnjih dneh v rizičnem kontaktu z okuženo osebo. Pogoj za udeležbo na testiranju je, da ste zdravi, brez znakov akutne okužbe dihal ali prebavil. V primeru bolezenskih znakov pokličite ambulanto svojega izbranega ali dežurnega zdravnika.

Na testiranje se ni potrebno posebej naročiti. S seboj morate imeti osebni dokument in kartico zdravstvenega zavarovanja, za potrebe obveščanja o rezultatu testa pa bomo potrebovali tudi številko vašega mobilnega telefona.

Pri čakanju na odvzem brisa ves čas vzdržujte medosebno razdaljo vsaj 2 metra in nosite masko.

O rezultatu testiranja boste obveščeni še isti dan z SMS.

Če bo test pozitiven, se nemudoma izolirajte in obvestite svojega izbranega zdravnika.

Negativni rezultat testa naj vam ne da občutka lažne varnosti, saj ste lahko že čez dve uri pozitivni. Še naprej upoštevajte vsa priporočila za preprečevanje širjenja okužbe.

Hvala, ker upoštevate ukrepe ter ste odgovorni do sebe in drugih

Ekipa Zdravstvenega doma Ajdovščina