OPOZORILO - OBVEZNA UPORABA ZAŠČITNE MASKE

Za obisk pri osebnem zdravniku se je potrebno predhodno naročiti.

V prostorih ZD Ajdovščina je obvezna uporaba zaščitne maske.

Arhiv obvestil

Testiranje COVID-19 v ZD Ajdovščina

• 20.12.2022

testiranje za COVID-19 se izvaja v COVID vstopni točki ob Zdravstvenem domu Ajdovščina.

Za paciente s simptomi bolezni COVID-19 je ob prihodu na testiranje obvezna uporaba zaščitne maske.

Izvaja se testiranje s hitrimi antigenskimi testi (HAGT), pri čemer izvajamo izključno nosno-žrelni bris. PCR test se izvaja izključno po naročilu izbranega osebnega zdravnika. Samoplačniškega testiranja na PCR ne izvajamo.

Urnik:

Cepljenje proti sezonski gripi 2022/2023

• 01.12.2022
  • Obveščamo vas, da se za cepljenje proti gripi naročite v ambulanto osebnega zdravnika.

Najučinkoviteje se pred gripo zavarujemo z vsakoletnim cepljenjem, zato je cepljenje priporočljivo za vse, ki želijo sebe in svoje bližnje zaščititi pred boleznijo, čeprav je pri nekaterih skupinah (starejši, kronični bolniki, imunsko oslabljeni...) uspešnost cepljenja lahko nižja. Cepljenje proti gripi je še zlasti priporočljivo za kronične bolnike, starejše osebe, majhne otroke (od 6 mesecev do 2 let starosti), nosečnice ter za osebe z izjemno povečano telesno težo.

CEPLJENJE PROTI COVID-19

• 29.11.2022

Obveščamo vas, da se je cepljenje proti covid-19 potrebno naročiti, in sicer od ponedeljka do petka od 8.00 do 10.00 in od 17.00 do 19.00, na telefonsko številko 05/ 36 93 000.

Na zalogi imamo cepivo Pfizer BioNTech Comirnaty in Comirnaty Original/Omicron BA.4-5 Pfizer/BioNTech. V kolikor želite cepljenje s katerim od ostalih cepiv, bo cepivo naročeno naknadno.

doZdravnika – varna in enostavna e-komunikacija z osebnim zdravnikom v Zdravstvenem domu Ajdovščina

• 01.10.2022

Ker ugotavljamo, da kljub vzpostavljenim varovalnim mehanizmom, elektronska pošta postaja vse bolj »onesnažena« z raznimi neželenimi sporočili, ki predstavljajo varnostno grožnjo, smo se odločili, da vso elektronsko komunikacijo s pacienti popolnoma usmerimo na uporabo spletne rešitve doZdravnika.

TESTIRANJE S HITRIMI ANTIGENSKIMI TESTI (HAT) V ZDRAVSTVENEM DOMU AJDOVŠČINA

• 21.02.2022

v ZD Ajdovščina izvajamo testiranje s hitrimi antigenskimi testi (HAT) od ponedeljka do sobote, med 7.00 do 10.00, in sicer:

- pri pacientih s simptomi bolezni COVID-19 - na testiranje se je potrebno naročiti preko ambulante osebnega zdravnika;

- pri pacientih, ki so bili pozitivni na samotestiranju - na testiranje je potrebno prinesti ploščico s samotestiranja, naročanje na testiranje ni potrebno.

Testiranje se izvaja v COVID vstopni točki. Dostop je za zdravstvenim domom, mimo banke NKBM.

Ekipa ZD Ajdovščina

Cepljenje proti COVID-19 med 21.2. in 25.2.2022

• 11.02.2022

prosimo vas, da se za cepljenje proti COVID-19 prijavite v enotni nacionalni seznam naročil zVEM, v upravljanju Nacionalnega inštituta za javno zdravje (NIJZ), na spletnem naslovu https://zvem.ezdrav.si/cepljenje.

Tisti, ki ste za cepljenje vpisali v navedeni seznam, boste na cepljenje vabljeni z SMS sporočilom.

Cepljenje bomo izvajali v četrtek, 24. 2. 2022, od 13.00 do 19.30, v prostorih Zdravstvenega doma Ajdovščina.

Cepljenje proti COVID-19 med 7.2. in 11.2.2022

• 04.02.2022

Cepljenje bomo izvajali v naslednjih terminih:

Pages